sobota, 10 sierpnia 2013

Glinka zielona - maseczka do cery tłustej i mieszanej

Hej hej
 I się ochłodziło,po paru dniach urlopu przyszedł czas na chłodek i deszcz:(
Ech mam nadzieję że słoneczko wróci  i będzie można spędzić resztę wakacji na taplanie się wodzie które uwielbiam;)
Na razie jest przerwa w opalaniu więc mam czas na napisanie nowej notki tym razem  parę słów o zielonej glince z której można zrobić dobra maseczkę do cery tłustej.

GLINKĘ ZIELONĄ FIRMY BIOCOSMETICS zakupiłam w ramach współpracy z sklepem  http://balmshop.pl/

Balm Shop





Glinka zielona jest najsilniej działającą wśród glinek. Jej barwa związana jest z obecnością jonów żelaza dwuwartościowego. Pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Zawiera blisko 20 soli mineralnych. Mawłaściwości dezynfekujące, absorpcyjne, gojące i odżywcze. Lecznicze i pielęgnacyjne właściwości tej glinki oparte są na zasadzie fizycznej absorpcji substancji szkodliwych, a także chemicznej absorpcji wody. Stosowanie na skórę glinki zielonej ma działanie wychwytujące toksyny zgromadzone na jej powierzchni i jednocześnie odżywiają ją.Glinkę zieloną można stosować w leczeniu cery łojotokowej i trądziku, bo odkaża i wzmacnia. Dobrze wchłania zanieczyszczenia i wygładza naskórek, delikatnie go złuszczając. Zmniejsza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu. Koi drobne skaleczenia, lekkie oparzenia i ugryzienia komarów.Zielona glinka dezynfekuje istniejące zmiany skórne, przyspiesza ich gojenie i przyczynia się do wyrównania pH do wartości przyjaznej dla skóry. Ma działanie ściągające, matujące i wysuszające. Zamyka rozszerzone pory i zapobiega tworzeniu się zaskórników. Te cechy kwalifikują zieloną glinkę do grupy preparatów kosmetycznych wspomagających leczenie trądziku pospolitego oraz problemów z cerą łojotokową.Glinka ta jest też ważnym składnikiem opóźniającym procesy starzenia skóry, do spłycania zmarszczek, wygładzania i regeneracji cery oraz jako delikatny peeling. W kosmetyce profesjonalnej stosowana jest do zabiegów kształtowania sylwetki typu Body Wrap, polegających na owijaniu folią tych części ciała, na które została nałożona maska z zielonej glinki. Zabiegi takie łagodzą zmiany dermatologiczne i bóle reumatyczne. Poza tym wchłania ona substancje toksyczne i usuwa obumarłe komórki, likwiduje rozstępy. Zielona glinka ujędrnia oraz uelastycznia ciało, niweluje cellulit.

Zastosowanie glinek:
1. Maseczka i maski do ciała
10g (ok. 3 łyżeczek proszku) rozrobić z wodą mineralną lub źródlaną  (ok. 4 łyżeczek wody) aż do uzyskania gładkiej pasty. Nałożyć grubą warstwę na twarz, pozostawić na 10-15 minut. Nie doprowadzać do wyschnięcia (zaleca się nałożenie grubej warstwy lub delikatne zraszanie wodą termalną). Po zmyciu maseczki zaleca się zastosować łagodny krem regeneracyjno - nawilżający. Stosować raz w tygodniu lub rzadziej.
2.Okłady
Przygotowanie masy glinkowej. Glinkę wsypać do szklanego, porcelanowego lub glinianego naczynia, zalać świeżą ( najlepiej mineralną) wodą tak, aby pokrywała ona glinkę całkowicie. Po chwili masę wymieszać drewnianą łopatką ( nie może być metalowa ). Masa powinna być jednolita , bez grudek i mi eć konsystencję maści. Przed zastosowaniem naczynie wystawić na słońce lub w pobliżu innego źródła ciepła. Pozostawioną w naczyniu nie wykorzystana zaschniętą glinkę możemy wykorzystać ponownie po dolaniu wody i wymieszaniu.
3.Nacieranie
Sposób przygotowania wody glinkowej, 20 g glinki wsypać do 150 ml letniej przegotowanej wody. Pozostawić na 2-3 godziny. Wstrząsnąć przed użyciem. Dobrze umyć ręce, wacik zanurzyć w glinianej wodzie i nacierać chore miejsce. Wskazania do stosowania: Kuracja wspomagająca leczenie okładami.
4. Zawijanie / Kuracja antycellulitowa
W przypadku, gdy ciężko jest nałożyć opatrunek ( oczy, uszy i inne) można robić zawijanie. Należy wziąć masę glinianą, namoczyć w niej gazę i nałożyć na chore miejsce. Wierzch przykryć wełnianą tkaniną. Gazę namoczoną w glinianej wodzie trzeba często zmieniać. Zabiegi tego typu można wykonać na większej powierzchni ciała. Także zabiegi zawijania są bardzo skuteczne przy modelowaniu sylwetki podobnie jak Guam.
5. W grzybicy stóp
Do miski wsypać 30 g glinki, wlać 2 litry przegotowanej wody o temperaturze pokojowej. Pozostawić na 2 godziny w pobliżu źródła ciepła. Moczyć  nogi w roztworze 20-30 min. lub nanieść na stopy maskę z zielonej glinki zostawić do wyschnięcia na 20-30 minut, następnie zmyć.
6. Kąpiele w wodzie glinianej
Do wanny wsypać 100-200 g proszku, zalać ciepłą wodą. Kąpiel przyjmować przez ok.15-20 min. Kąpiel stosować przy przeziębieniach, działa również relaksująco i odprężająco.
7. Mycie zębów
Zanurzyć mokrą szczoteczkę w proszku. Myć zęby i dziąsła tak jak zwykłą pastą. Glinka skutecznie usuwa kamień nazębny, zapobiega krwawieniu dziąseł. Ma właściwości wybielające i bakteriobójcze. Niweluje nieprzyjemny zapach z ust.
8. Mycie włosów
Zmieszać glinkę z wodą do uzyskania konsystencji pasty. Taka pastę nanieść na włosy i głowę i dobrze wymasować. Poczekać kilka minut i spłukać. Pielęgnacja włosów glinką zmniejsza ich łamliwość i wypadanie. Poprawia ukrwienie skóry, działa przeciwłupieżowo.
9.Stosowanie doustnie
Przy bólach gardła, zapaleniu migdałów czy anginie można robić płukanie gardła wodą lub herbatą z rozpuszczoną glinką. Łyżeczkę glinki rozpuszcza się w szklance ciepłej wody lub herbaty szałwiowej.
Przy przyrządzaniu maseczek i napojów mineralnych z glinką bardzo ważne jest by nie używać żadnych metalowych przedmiotów (łyżek, kubków itp.)
Skład INCI: Montmorillonite (green clay)

Glinkę zieloną mozna stosować także jako maseczki kosmetyczne   na ciało,dekolt  i włosy ale ja testowałam ja jedynie pod kątem maseczki oczyszczającej na twarz.

Glinka zamknięta w  100g  opakowaniu które można ponownie zamknąć zaciskając je jak w opakowaniu herbat(nie wiem jak to się nazywa;(),muszę przyznać że nie jest to za dobre rozwiązanie bo trzeba pamiętać o dobrym ściśnięciu opakowania,ale jeśli o tym pamietamy to cała zawartość pozostaje na swoim miejscu;)







Glinka ma postac zielonego proszku




Po zmieszaniu z wodą maseczka wygląda jak takie zielone błotko;)



Po nałożeniu na twarz wyglądamy jak potwór z bagien;)





Ale najważniejsze jest jej działanie z którego jestem bardzo zadowolona.Glinka po połączeniu z wodą ma zwartą kosnystencję która dokładnie pokrywa nam buzie co bardzo mi odpowiada gdyż nie lubię lejących i rzadkich maseczek.Najlepiej nałożyć na twarz grubszą warstwę aby zapobiec jej zasychaniu ,tak radzi nam producent.Gdy nakładamy cienką warstwę przyda nam się butelka ze spryskiwaczem z woda lub woda termalna  która psikamy po twarzy by maseczka nadal była wilgotna.Po odczekaniu ok 10 - 15 minut zmywamy maseczkę i możemy cieszyć się oczyszczoną,mięciutką,nawilżoną cerą.Bardzo dobrze oczyszcza twarz z sebum,cera od razu wydaję się zdrowsza,jest mniej zaczerwieniona, bardzo wypoczęta i ukojona. Lubię ją także za jej prostotę,sami ją tworzymy dodając do niej jedynie wodę lub ewentualnie wzbogacamy jakimś dodatkiem np olejkiem ja czasami dolewam do niej parę kropel olejku tamanu.
Efekt po zastosowaniu tej glinki bardzo mi odpowiada a raczej mojej tłustej cerze i na pewno sięgnę po nia jeszcze nie raz choć myślę że to opakowaniu wystarczy mi jeszcze na parę zastosowań;)

Maseczkę mozna kupić TUTAJ  http://balmshop.pl/maseczki-glinki/30-glinka-zielona.html w dobrej cenie;)


Fakt że produkt zakupiłam  w ramach współpracy nie wpłyną na moją ocenę produktu.


Życzę Wam miłego wieczoru;)

27 komentarzy:

  1. Jeszcze nigdy nie miałam glinki zielonej ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. ostatnio bardzo polubiłam glinki ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. U mnie też ostatnio chłodno, chociaż teraz trochę świeci słońce, ale schowane za chmurami. Nie znałam tej glinki zielonej :P

    Zaobserwujesz i skomentujesz? Dopiero zaczynam ----> Seszel.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  4. Jeszcze nie miałam możliwości stosować tej glinki. ale mniej wiecej miesiac temu stosowałam inne. Też miały fajny skład i bardzo mi się spodobały.

    Zapraszam do obserwacji (ja już zaobserwowałam) oraz na moje WAKACYJNE ROZDANIE :))

    OdpowiedzUsuń
  5. Idealna do mojej cery.
    Zachęcam do udziału w moim rozdaniu :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo lubię glinki. Fantastycznie działają na moją skórę :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Mam od nich peeling enzymatyczny z ananasa i papai, jestem bardzo zadowolona :-)

    OdpowiedzUsuń
  8. Nie miałam jeszcze żadnej glinki, muszę zainwestować ;)

    OdpowiedzUsuń
  9. tak to prosta i tania maseczka a do tego skuteczna;)

    OdpowiedzUsuń
  10. Uwielbiam blogi o takiej tematyce! Bardzo podoba mi się jak piszesz.
    Z chęcią dodaję więc do obserwowanych i zapraszam na mój blog o modzie - KatherineUnique.blogspot.com.


    Pozdrawiam,
    Katherine Unique

    OdpowiedzUsuń
  11. dzieki za miłe słowa,obserwuję i pozdrawiam;)

    OdpowiedzUsuń
  12. Ja lubię glinkowe maseczki Ziai. Takiej jeszcze nie miałam :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Oo jak dobrze, że tu trafiłam :) Fajnie się czyta Twojego bloga. I w dodtaku chyba zaoszczędze na tych glinkach, ja jak dotąd kupowałam z Bielendy gotowe, tzn nie w proszku i płaciłam dużo więcej.
    Zapraszam do siebie i wzajemnej obserwacji :)
    http://www.kacik-kosmetyczny.blogspot.com/
    Pozdrawiam, Kaha :)

    OdpowiedzUsuń
  14. O super, w końcu wiem jak poprawnie używać glinki, a ja glupia zawsze dawałam jej wyschnąć😞

    OdpowiedzUsuń

Wszystkie wasze komentarze czytam choć nie zawsze mam czas aby na nie odpowiedzieć.

Dziękuje że do mnie zaglądacie;)
Zapraszam chętnych do wspólnej obserwacji;) Zaobserwowałes -daj znać w komentarzu😘

Pozdrawiam ;)