piątek, 25 września 2015

Skarpetki nawilzające Macadamia Oil Extrakt Foot Pack


Hej kochani;)

Skarpetki nawilżajace czy złuszczajace stały się dobra alternatywą dla wszelkiego rodzaju maści i kremów oraz nowoczesną metodą dbania o nasze stopy.
Każdy z nas chce cieszyć się pięknymi i zadbanymi stopami, więc dobrze, że producenci kosmetyków wychodzą nam na przeciw stworzyli ten ciekawy produkt :-)

Na dobry początek postanowiłam wypróbować na swoich stopkach skarpetki nawilżające. Mój wybór padł na skarpetki MACADAMIA OIL EXTRACT FOOT PACK



Skład:



  • woda
  • glikol butylenowy -hydrofilowa substancja nawilzajaca,ktora zmiękcza i wygładza skore i wlosy.Pełni role promotora przenikania,czyli ulatwia penetracje innych substancji w głab skóry.Humektant-zapobiega wysychaniu kosmetyków,jest rozpuszczalnikiem dla innych substancji obecnych w kosmetykach jak np wyciagów roślinnych,wpływa również na konsystencję kosmetyków
  • polimer siloksanowy-emolient tzw suchy ,niekomodogenny czyli nie powoduje powstawania zaskórników.Tworzy na powierzchni skory film ograniczajacy ucieczkę wody z naskórka.W kosmetykach ułatwia ich rozprowadzanie,daje efekt wygladzenia.
  • Olej mineralny-emolient tzw tlusty czyli substancja komedogenna,sprzyja powstawaniu zaskórników.Tworzay na powierzchni skóry film zapobiehajacy utracie wody przez co wykazuje posrednie dzialanie nawilżające przez co zmiękcza i wyglasza skore.Chroni skorę przed szkodliwymi czynnikami srodowiskowymi.Wykazuje dzialanie regenerujące.Stanowi baze dla olejków do kapieli i oliwek.Pelni funkcję rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofobowych zawartch w kosmsetyku
  • Gliceryna- hydrofilowa substancja nawilzajaca.Ulatwia transport substancji w głab skory.Humektant-zapobiega wysychaniu masy kosmetycznej przy ujściu butelki.Wspomaga dzialanie konserwujące.
  • Ester alkoholu cetylowego z kwasem etyloheksanowym-emolient tzw tłusty,komodogenny.Tworzy na skorze wartswe okluzyjną dzieki czemu zabezpiecza naskórek przed utrata wody wykazując tym posrednie działanie nawilżające.Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku.
  • Alkohol tłuszczowy-emolient tzw tłusty,komodogenny.Substancja konsystencjotwórcza,wpływa na lepkość gotowego produktu poprawiając własciwości aplikacyjne.
  • Stearynian glicerolu- emolient tłusty.Emulgatoe W/O składnik umożliwiający powstawanie emulcji czyli połaczeniu fazy wodnej z olejową.Substancja konsystencjotwórcza,poparwia właściewosci uzytkowe kosmetyku.
  • Kwas stearynowy-niejonowa substancja powierzchniowo czynna,substancja hydrofilowa rozpuszczalna w wodzie,wrażliwa na zmiany Ph.Emulagator O/W umozliwia powstanie emulsji.Substancja pianotworcza,poprawia konsystencje produktu.Umozliwia wproadzenie do roztworu wodnego substancji nierozpuszczalnych w wodzie jak wyciagi roslinne,subtsancje tłuszczowe czy kompozycje zapachowe.
  • Betaina-zwiazek organiczny uzyskiwany z buraka cukrowego.Związek hydrofilowy o silnym działaniu nawilżającym.Humektant -zapobiega wysychaniu masy kosmetycznej oraz krystalizacji przy ujsciu butelki.
  • Mentol-wykazuje działanie chłodzące,znieczulające,dezynfekujące.
  • Polmer siloksanowy- Emolient-tworzy na skorze warstwe okluzyjną.Wpływa na własciwosci aplikacyjne kosmetyków.
  • Fenoksyetanol-substancja konserwująca uniemozliwiająca rozwój mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu.
  • Olej z nasion makadamia-zawiera kwas olejowy,kwas palmitynowy,nasycone kwasy tłuszczowe.Bogaty w witaminy A,B,E i składniki mineralne. Emolient tłusty,tworzy na skorze film zapobiegający utracie wody z naskórka.
  • Metyloparaben-subnstancja konserwująca
  • Karbomer-zagęstnik,zwieksza lepkosc preparatu.
  • Składnik zapachowy
  • Propylparaben-substancja konserwująca
  • Masło shea- naturalny tłuszcz barwy żółtej pozyskany z  orzechów afrykańskiego drzewa.Nawilża,odzywia,chroni skorę,koi podraznienia.Emolient tłusty.
  • Wodorotlenek potasu-regulator ph
  • lysmeral-?składnik zapachowy
  • Sekwestrans-zwieksza trwałosć kosmetyku,zapobiega zmianom barwy i konsystencji kosmetyku.Wspomaga działanie konserwujące.
  • Mocznik-hydrofilowa substancja nawilżająca mająca zdolnośc przenikania przez rogową warstwę naskórka w  wyniku czego zmiekcza warstwe rogową lub w wiekszym stęzeniu złuszcza zrogowaciały naskórek.Mocznik stosowany jest w pielęgnacji skory suchej.Humektant-zapobiega wysychaniu kosmetyku.
  • Linalol-składnik kompozycji zapachowych
  • Octan tokoferylu- witamina E w formie estru.Wykazuje działanie przeciwuleniające,hamuje proces starzenia sie skóry wywołane promieniowaniem UV lub dymem papierosowym.Wpływa na poprawę nawilżenia skóry,zapobiega podraznieniom,wzmacnia barierę naskórkową.
  • Kwas salicylowy-substancja konserwująca,zapobiegająca przed rozwojem drobnoustrojów.Posiada własciwości przeciwgrzybicze,przeciwzapalne.
  • Mieta pieprzowa-ekstrakt wykazuje właściwości dezynfekujące,znieczulające,bakteriobójcze,Działa antyseptycznie.
  • Ekstrakt z drzewa herbacianego -najsilniejszy srodek antyseptyczny.Działa antywirusowo,grzybobójczo,bakteriobójczo.Pomaga w walce z grzybicą,łuszczyca,przyspieszab gojenie sie ran.Pomaga w regeneracji skory suchej i wrazliwej.
  • Ekstrakt z liści rozmarynu-działa przeciwzapalnie,antyoksydacyjnie,przeciwbakteryjnie.
  • Wyciąg z kwiatów lawendy-posiada własciwosci kojące,antyseptyczne,przeciwzapalne.Nadaje zapach komsetykom.
  • Tymianek-wykazuje działanie antyseptyczne,łagodzi,wzmacnia,odswieża.
  • Wyciąg z pelargonii-działa antybakteryjnie i przeciwwirusowo,antyseptycznie.Nadaje zapach kosmetykom.
  • Eukaliptus-składnik aktywny,działa antyseptycznie i odswiezająco,przeciwbakteryjnie,przeciwwirusowo.Wykazuje działąnie przeciwzapalne.Nadaje kosmetykom zapach.
  • Mieta zielona-działanie przeciwzapalne,ściagające,
  • Melisa-działanie ściągające i odkażające,wygladza i pielegnuje skorę
  • Oreagano-własciwości przeciwgrzybiczne,antyoksydacyjne,antybakteryjne.
       
                      ****

Skarpetki mają dwie warstwy. 
W środku są wyscielone miękkim materiałem jakby bawełniana siateczka (takie skojarzenie) nasączonym olejkami i ekstraktami roślinnymi.


Na zewnątrz pokryte są ceratka.


 Skład skarpetek nie jest naturalny ale wypada calkiem dobrze. Znajdziemy w nich olej macadamia, masło shea dużo emolientow a także wyciągi roślinne choć szkoda ze na końcu składu.
Zapach jest dosyć intensywny i miętowy. 

Skarpetki nakłada się na umyte i suche stopy na okolo 15-20 minut.


Dodatkowo na wierzch na skarpetki nawilżające nałożyłam jeszcze zwykle skarpetki aby nie zsuwaly się z nóg.


Po nałożeniu skarpet czuje się chłód, uczucie dosyć przyjemne w gorący dzień ale już mniej przyjemne w okresie zimowym gdyż chłód jest dosyć intensywny jak podczas użycia balsamu chłodzącego. Nie każdemu może to odpowiadać, mi osobiście bardzo nie przeszkadzało :-)
Gdy minęło 20 minut ściągnelam skarpetki, na stopach pozostała nawilżająca warstewka jakby emulsji, która po prostu wsmarowalam w skóre.



Uczucie chłodu towarzyszyło mi jeszcze przez parę minut. Stopy zostały dobrze nawilżone choć efekt nie utrzymuje się bardzo długo i wskazane są takie regularne "skarpetkowe"kuracje ale wiadomo, że nic nie ma od razu. Spodobał mi się również efekt odprężenia i odświeżenia stóp bardzo przydatny po ciężkim dniu gdy mamy obolałe stopy

Skarpetki nawilżające spełniły swoje zadanie choć aby efekt nawilzenia się utrzymał należy fundowac sobie taką regularna kuracje.Myślę, że takie skarpetki to przyjemny gadżet do pielęgnacji naszych stóp.
Jeśli chodzi o cenę to skarpetki nawilżające Macadamia Oil kosztują ok 10 zł w sklepie Iperfumy.

Ciekawią mnie jeszcze skarpetki zluszczajace.
Mieliscie już z takimi do czynienia? Warto wypróbować?
Chętnie posłucham Waszej opinii ;-)



18 komentarzy:

  1. ja miałam kiedyś skarpetki złuszczające purederm - nic nie zdziałały :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ooo szkoda, ja mam chęć właśnie bardziej na złuszczjące niż na nawilżające.

      Usuń
    2. Anonimowy13:28:00

      Też mam chęć i podobno biedronkowe są całkiem fajne.

      Usuń
  2. Ja miałam złuszczające z L'biotica - też fajne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam właśnie chrapkę na skarpetki złuszczające, te nawilżające jakoś mnie nie kuszą.

    OdpowiedzUsuń
  4. Fajna sprawa :) Ja myślałam bardziej o skarpetkach złuszczających niż nawilżających, ale i ta i ta opcja są fajne!

    OdpowiedzUsuń
  5. NAjpierw wolę złuszczyć potem nawilżyć mocno :)

    OdpowiedzUsuń
  6. z jednej strony dobrze że w chlodne dni, bo często nogi w zimie są szorstkie a tutaj daje nawilżenie :)
    Nie używałam jeszcze ich :)
    Buziaki
    nowy adres bloga: www.pannadziobakowa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

  7. Złuszczające miałam :). Te mają fajne działanie :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Ja mam teraz złuszczające i schodzi mi skóra z całych stóp, polecam taki zabieg po lecie;)

    OdpowiedzUsuń
  9. Powinnam takie kupić dla mamy :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Nawilżających skarpetek nie miałam... na razie testować będę złuszczające skarpetki Shefoot :o)

    OdpowiedzUsuń
  11. Chętnie bym je zakupiła! :)

    OdpowiedzUsuń
  12. takie ekspresowe rozwiązanie dla leniuszków czyli dla mnie bo ja nigdy nie mam czasu o stopy dbać :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Przydały by mi się takie skarpetki <3

    OdpowiedzUsuń

Wszystkie wasze komentarze czytam choć nie zawsze mam czas aby na nie odpowiedzieć.

Dziękuje że do mnie zaglądacie;)
Zapraszam chętnych do wspólnej obserwacji;) Zaobserwowałes -daj znać w komentarzu😘

Pozdrawiam ;)