Pokazywanie postów oznaczonych etykietą la roche posay cicaplast baume b5. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą la roche posay cicaplast baume b5. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 19 listopada 2015

La Roche Posay Cicaplast -opatrunek dla podraznionej skóry


Hej kochani;)

Ponad rok temu rozpoczęłam kuracje Izotekiem w celu wyleczenia skóry z niedoskonałości.Po kuracji przeszłam parę zabiegów laserem frakcyjnym aby pozbycia się blizn potrądzikowych. Po zabiegu laserowym skóra jest podrazniona i sucha i wymaga dużej dawki natłuszczenia i nawilżenia.
W tym okresie regeneracji naskórka bardzo lubię uzywać olejków ale wiadomo dają one tłuste wykończenie więc dobrze jest także sięgnąć po coś mniej tłustego a zarazem dobrze natłuszczającego skórę.W tej roli świetnie sprawdza się balsam  regenerujący LA ROCHE POSAY CICAPLAST BAUME B5





OPIS PRODUKTU:

Formuła zawiera: 





- Miedź / cynk / manganowy kompleks mineralny do stymulowania produkcji nowych komórek i zapewnienia ochrony przeciwbakteryjnej
- Madekasozyd (wyciąg z wąkrotki azjatyckiej wspomaga właściwą organizację komórek i szybko pomaga wytworzyć wysokiej jakości zregenerowany naskórek,
- Pantenol – koi i łagodzi uczucie pieczenia
- Masło Karite / Gliceryna – odżywia i nawilża

Ultrakojąca konsystencja:
- Silnie odżywcza konsystencja, nietłusty efekt końcowy, bez białych smug
- Zwalcza pieczenie oraz wzbogacona jest w czynniki antybakteryjne
- Można ją nakładać jak okład, by uzyskać efekt otulający
- Natychmiastowy efekt opatrunku

Formuła bez parabenów, lanoliny, dostosowana do skóry niemowląt. 




Skład:

Aqua / water, hydrogenated polyisobutene, dimethicone, glycerin, butyrospermum parkii butter / shea butter, panthenol, butylene glycol, aluminum starch octenylsuccinate, propanediol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, tristearin, zinc gluconate, madecassoside, manganese gluconate, magnesium sulfate, disodium edta, copper gluconate, acetylated glycol stearate,  polyglyceryl-4 isostearate, sodium benzoate,  phenoxyethanol, chlorhexidine digluconate,  CI 77891 / titanium dioxide.


  • woda
  • emolient - ułatwia rozprowadzanie kosmetyku.Wygładza i zmiękcza naskórek
  • emolient suchy -niekomodogenny.Tworzy na powierzchni skóry warstwę ograniczającą ucieczke wody z naskórka.Ułatwia rozprowadzanie kosmetyku,daje efekt wygładzenia.
  • gliceryna-hydrofilowa substancja nawilżajaca-humektan.Ma zdolność przenikania przez rogowa warstwę naskórka więc pełnie rolę promotora przenikania ,ułatwia transport innych substancji w głąb skóry.
  • masło shea- naturalny tłuszcz otrzymywany z owoców afrykańskiego drzewa -Masłosza Parka.Emolient,tworzy na powierzchni skóry film ograniczający ucieczkę wody z naskórka.Nawilża,odzywia ,chroni skórę ,koi podrażnienia
  • Prowitamina B5 -hydrofilowa substancja nawilżająca.Substancja aktywna,działa przeciwzapalnie,przyspiesza regeneracje naskórka.Nadaje skórze  uczucie gładkości.Humektant.
  • Hydrofilowa substancja odpowiadająca za nawilżenie skóry,zmiękcza,wygładza skórę.Pełni również rolę promotora przenikania ułatwiając transport innnych substancji w głąb skóry.Humektant,
  • Substancja absorpcyjna,ochronna,nierozpuszczalna w wodzie.Pochodzenia najczęsciej mineralnego.Umożliwia ''wprowadzanie'' do kosmetyku substancji rozpuszczalnych w wodzie lub w olejach.może powodować podraznienia
  • Nośnik substancji aktywnych,rozpuszczalnik kwasów i ekstraktów roslinnych.Posiada własciwości nawilżąjące.
  • Emulgator,silikon
  • Rozpuszczalnik ,spełniajacy funckcję natłuszczajacą,zmiękczajacą i odzywiajacą skóre
  • Wykazuje działanie bakteriostatyczne, ściągajace ,regulujące wydzielanie sebum
  • Składnik tygrysiej trawy Cantella Asiatica rosnącej na Madagaskarze.Innowacyjny składnik o wielopoziomowym działaniu.Stymuluje filagryny odpowiedzialne za tworzenie włokien keratynowych,oraz akwaporyny umozliwiajace wymiane wodną oraz pozostałe procesy odpowiadajace za jędrność skóry.
  • Roślinny składnik zapewniajacy skórze odpowiednie nawilżenie,odpowiada za prawidłowe funcjonowanie tkanki łacznej,bierze udział w produkcji melaniny i dopaminy
  • Stabilizator emulsji,środek konsystencjotwórczy
  • Zwiększa trwałośc kosmetyku,zapobiega zmianom barwy oraz konsystencji produktu gotowego.Wspomaga działanie konserwantów.
  • Reguluje pracę gruczołów łojowych.dobrze wchłaniany przez skórę ,ma duże znaczenie w profilaktyce przeciwtrądzikowej.
  • Substancja nawilżajaca,natłuszczajaca,wygładzająca.Sprawia,że skóra jest miękka,elastyczna i gładka.Składnik stabiluzujący emulsje.
  • Substancja zagęszczajaca pochodzenia roślinnego.Pełni funkcje emulgatora,wpływajacego na konystencję kosmetyku.Może powodować zaskórniki,zamykać pory.
  • Substancja konserwująca,uniemożliwia rozwój mikroorganizmów,chroni kosmetyk przed zakażeniem bakteryjnym.
  • Substancja konserwująca.jw
  • Konserwant,produkt bakteriobójczy i bakteriostatyczny,dobrze tolerowany przez skórę
  • Składnik konsystencjotwórczy,naturalny filtr przeciwsłoneczny,naturalny minerał.Odporny na światło,nietoksyczny,nierozpuszczalny w wodzie.Zagęstnik emulsji.


*****
Balsam zamknięty jest w poręcznej, białej ,tubce o pojemnosci 40ml.




Konsystencja balsamu jest gęsta ale balsam rozprowadza sie łatwo i daje na skórze aksamitny efekt.Balsam nie posiada zapachu.
Dozownik aplikuje odpowiednią ilość produktu.





                     *****
Balsam kojący La Roche Posay Cicaplast świetnie sprawdza się w łagodzeniu wszelkiego typu podrażnień oraz doskonale nawilża skórę.Stosuje go za każdym razem po zabiegu laserowym.Przynosi mi dużą ulgę a schłodzony jeszcze lepiej koi skórę. Przyspiesza regenerację skóry,dzięki czemu szybciej się goi .
Bardzo dobrze nawilża skórę i to nie tylko twarzy ale także ciała,bardzo lubię smarować nim ręce.Pomimo swojej gęstej konsystencji świetnie się wchłania i wygładza skórę pozostawiając na niej delikatną i przyjemna, nawilżającą warstewkę,bez uczucia tłustości.Nie wiem czy nadaje się pod makijaż ,może dla osób posiadających sucha skórę i to w małej ilości ale raczej to kosmetyk do zadań specjalnych;)Balsam jest dosyć wydajny choć gdy stosuje go po laserze szybciej się zużywa gdyż używam go w większej ilości.
Pełni rolę okładu,opatrunku dla skóry,doskonale ją koi i odżywia.
Skład kosmetyku jest dobry choć nie idealny ale na mojej skórze nie wyrządził jakiejkolwiek krzywdy a wręcz przeciwnie mam co do niego same pozytywne uczucia i stał się dla mnie ulubionym nawilżaczem :-) 
Cena balsamu jest bardzo atrakcyjna ,można go dostać za ok 25 zł.



Znacie ten krem?Jakie macie sposoby na podrażnienia skóry?